O nás

Láska ku zvieratám sa zmenila na naše poslanie. Silné sesterské puto sa stalo pevným základom pre Chrystal Light. Spoločne tvoríme, pracujeme, cestujeme a podieľame sa na neustálom napredovaní našej chovateľskej stanice.

Môžeme byť úplne odlišné ako slnko a mesiac, ale rovnaká krv prúdi v žilách oboch.  Rovnaká sila nás neustále ženie dopredu v našich snoch a túžbach.

Rok 2011

V tomto roku sa začala písať úplne nová kapitola v histórii našej rodiny. Prvotný nápad zaobstarať si zviera s preukazom pôvodu vznikol v hlave staršej z nás. Pôvodný plán bol pes Aljašského malamuta. Všetci dobre vieme, ako to už v živote chodí. Jeden mieni, iný mení… a tak v rozmedzí dvoch týždňov pribudol do našej rodiny jeden malamut a za ním hneď ďalší. Šteniatka Shorty a Minnie nás začali učiť aké je to žiť so psami, starať sa o nich, byť za nich zodpovední. Spoločne sme sa prelúskali základnou poslušnosťou, základmi výstavného tréningu i zdravotnými vyšetreniami. Vo všetkom sme mali našliapnuté správnou nohou, až kým sme jedného dňa nedostali stopku. Bohužiaľ naše plány skrížilo jedno z dedičných ochorení u našej Minnie a my sme opäť stáli na začiatku.

Bez výstav

Náš život už nebol ono, neskutočne nám chýbala ich atmosféra, ľudia a momenty plné adrenalínu, očakávania a radosti. Ako blesk z jasného neba sa nám v obzore začalo zjavovať plemeno Austrálskych ovčiakov. Vyhliadli sme si niekoľko chovateľských staníc a nášmu srdcu učarovala najviac chovateľská stanica z okolia Prahy – Srdcové Eso, odkiaľ s nami v roku 2013 cestoval Jeníček. Bola to láska na prvý pohľad a práve on zaplnil to chýbajúce miesto v našich srdciach. Spolu s Jonom sme vnikli ešte hlbšie do výstavného sveta a kolotoč sa začal točiť od začiatku.

Kristína a Keeper
Thess, Keeper a Tilly
Kristína, Thess a Keeper
Na výstave v Bulharsku
Chrystal Light Show team
Previous slide
Next slide

Každý vraví

Australákov nie je nikdy dosť, preto sme na jar 2015 doviezli z Maďarska ďalšieho z nich. Tentokrát to bola naša krásna slečna Tilly. Priniesla do našej chovateľskej stanice nový vietor. Spolu s Jonom začali tvoriť neuveriteľne zohratý pár. Tilly sa stala jednou z najúspešnejších výstavných sučiek na Slovensku.

Rok 2016

priniesol mnoho cestovania nie len pre nás, ale predovšetkým pre náš nový prírastok Keepera. Pricestoval k nám v lete až z ďalekého Ruska. Keeper sa stal najúspešnejším austrálskym ovčiakom v našej chovateľskej stanici. Je držiteľom ocenení Best in Show takmer vo všetkých vekových kategóriách.

V roku 2019 sa naša chovateľská stanica rozšírila o dva nové prírastky. Peggy, mladá nádejná sučka s ktorou sme rozbehli slušnú výstavnú kariéru a v priebehu štyroch výstav si „vybehala“ Slovenského šampióna. Matty – prvý z novej, našej, chovateľskej línie austrálskych ovčiakov. Rovnako úspešný vo výstavných kruhoch ako jeho otec.

Chovateľský zámer

Našim chovateľským zámerom je prezentovať zvieratá v súlade so štandardom plemena. Odovzdávať každému z nich maximum našej lásky a pozornosti. V našich odchovoch sa snažíme spájať exteriérovo vyvážených jedincov s vyrovnanými povahami a typickým charakterom.

Psy pre nás nie sú iba zvieratami, sú to členovia našej rodiny. Každý z nich je úplne iný, hoci sú z jedného plemena. Poznáme ich slabé i silné stránky, rovnako ako oni poznajú naše. Vzájomne sa v mnohých veciach dopĺňame. Keď spolu bežíme vo výstavných kruhoch nie je to len o psovi, je to o dvojici, ktorá si bezvýhradne dôveruje a spraví pre seba prvé i posledné.

Chrystal Light

Chrystal Light nie je iba o psoch, je o rodine, ktorú spoločne tvoríme, o rodine, ktorú vďaka našim odchovom získavame s každým novým majiteľom.